Manukový med 400+mgo 125g

1 hodnotenie
Značka: Wernet honig

Pôvod: Nový Zéland

Položka bola vypredaná…
Dostupnosť Vypredané
Kód: 003
€29,90 €24,92 bez DPH
Manukový med 400+mgo 125g
1 hodnotenie
Značka: Wernet honig
Wernet Manuka 125g
Novinka
5,0 1 hodnotenie

Dôležité zložky Manuka medu

Náš novozélandský Manukový med má liečivé účinky a je veľmi vhodný na posilnenie imunitného systému.Podobne ako iné medy, aj med Manuka obsahuje v prvom rade cukor, okrem toho však aj aminokyseliny, vitamíny typu B, železo, draslík alebo vápnik a zinok. Manuka med je však výnimočný najmä vďaka trom zložkám:

  1. Metylglyoxal (MGO)
  2. Dihydroxyacetón (DHA) – zložka nektáru z kvetov manuky, ktorá sa počas výroby medu zmení na MGO
  3. Leptosperín – zložka nektáru z manuky

MGO – zázrak v Manuka mede

MGO je celým názvom metylglyoxal, a pokiaľ ide o antibakteriálne vlastnosti Manuka medu, tak práve toto je kľúčová zložka. Za antibakteriálne vlastnosti môže obsah peroxidu vodíka, ktorý sa však v normálnom mede štiepi, čím med o tento benefit prichádza. Prítomnosťou MGO v Manuka mede zotrvajú aj uvedené vlastnosti, a to aj potom, čo peroxid vodíka vymizne.

Obsah MGO v mede sa nachádza v rozmedzí 0 – 1000 mg / kg. Za antibakteriálny sa považuje obsah od 100 mg a na produktoch môžete nájsť označenie, podľa ktorého viete, že obsahuje minimálne 100 mg MGO. 

MGO je veľmi dôležitou zložkou Manuka medu, pretože má antibakteriálne a antivirálne vlastnosti. Zaujímavé je, že FDA v USA dokonca schválilabandáže napustené Manuka medom, ktorý sa v USA môže predávať na predpis aj mimo lekárne. 

Dodatočné parametre

Kategória: Svetové medy
Záruka: 2 roky
Položka bola vypredaná…